kateeliza16 kateeliza16
  • 12-01-2019
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41 which equations would help determine the cost of 4 erasers

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2019

Answer:5.88

Step-by-step explanation:

Divide 3 by the amount to get the price of one. Then multiply 1 by 4

:)


Answer Link
ronglinf222
ronglinf222 ronglinf222
  • 12-01-2019

Answer:

17.64

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Rectangular pyramid B is the image of rectangular pyramid A after dilation by a scale factor of 33. If the surface area of rectangular pyramid B is 1215 cm^2 2
Please help me I’ll mark brainly
3. The principal wants to know if students at Meadows Senior High School are in favor of a new dress code at their school. The principal is not able to ask the
Was the Spanish-american war a humanitarian endeavor or an imperialist conflict?
What do you think Anielski means by the phrase "a depletion of the social capital upon which an economy depends"? Do you agree with him?
What is one reason why businessman want to move entirely online
What type of electric current continually reverses direction?
what is altitude of snowline?​
Which of the following describes the domain of y= tan x, where n is any integer? O A. x≠npi O B. x≠pi/2+npi O C. x≠npi/2 O D. X≠27npi
Did the American or the British view the Natives as equal?