Belllle
Belllle Belllle
  • 11-12-2018
  • Mathematics
contestada

4th grade math. Need help

4th grade math Need help class=

Respuesta :

bedaniels11 bedaniels11
  • 11-12-2018

Answer:2 whole sandwiches and 3/4 of another one


Step-by-step explanation:


Answer Link
aajolson
aajolson aajolson
  • 11-12-2018

Answer:


Step-by-step explanation:

So first draw a table then messure it out or you can draw out a box into 3 parts then shade in 2 of the 3 then shade a small portion for 3/4.

Answer Link

Otras preguntas

What is the domain of f(x)=√x-2
An axon releases dopamine outside of the cell by______.
Consider the set {sin2 x, cos2 x} in the vector space of differentiable real-valued functions. Determine which of the following functions are in the span of the
Please Help Quick ASAP Hurry A species of squirrels were split in half when a tornado swept through the forest. Half of the squirrels ended up in an environmen
Does this image show an enlargement or a reduction? 17 Enter your answer in the first Blank A What scale factor was usada
I’ll give Brainly out and likes
a 2a 3a 5a The sum of the first five terms of this sequence is 228 Work out the value of a,
Jonny is pushing a 50-kg large package along the dorm room floor with 150 N force. Both the direction of push and the floor are horizontal. While he is pushing
Exercises 1. Create a real-world situation that relates to the points shown in the number line model. Be sure to describe the relationship between the values of
The cost of manufacturing a single DVD is represented by: C(x) = 0.35x+ 1.75. What is the cost of manufacturing 12 DVDs?