Alexakeke Alexakeke
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

Kevin filled up his 14-gallon gas tank for $29.26. What was the price per gallon?

Respuesta :

donthave47donthave donthave47donthave
  • 10-12-2018

Answer:


Step-by-step explanation: You just divide 29.26 dollars by 14 and get the unit rate of ..

2.09

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE I WILL ANSWER BRAINLIEST IF RIGHT!(05.02)On a boat, a cabin's window is in the shape of an isosceles trapezoid, as shown below. What is the area of the w
Lim(-x^3-2x^2+4x+6) as x approaches -3
what is the common ratio in 1, 3/2 ,9/4 ,27/8 ,81/16,
You are looking for part-time employment and posted your résumé to an online job site. One day you receive an e-mail from a company whose name you do not reco
(BRAINLIEST LIKE MY OTHER 2 QUESTIONS)Which of the following was most responsible for the decline of Port Townsend?
4,355,000 in word form
I haven't been able to figure out the answer/formula for this problem. Does anyone know how to do this?
plz answer what is the x interster
Hi! Can anybody help me with these problems? I have to do 2 step equations. 1. 3.8x + 5.2x - 6.7 = 11.3 2. 7.8y - 4.9 - 5.4y = 2.3 3. 2/3x - 5 = 1 4. 7/5y = 3 -
Mr.Nelson bought a coat on sale for $27 less than third its original price . He paid $54. What was the original price?