hannasavan9697 hannasavan9697
  • 10-11-2018
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a price of $3.60 for 4 muffins. What is the price per muffin? *

Respuesta :

xXRavenStormXx
xXRavenStormXx xXRavenStormXx
  • 10-11-2018

Since the total price is $3.60 you need to divide by 4 because $3.60 is the total price for four muffins. Your answer will be 0.90 cents each

Answer Link

Otras preguntas

The Colorado River carved out a deep canyon in the habitat of an Abert’s squirrel population. This is an example of which stage of speciation? Question 3 option
In the figure, m ║ n and p is a transversal. Which of the following are alternate interior angles?A. ∠1 and ∠7, ∠2 and ∠8B. ∠2 and ∠8, ∠1 and ∠6C. ∠3 and ∠5, ∠4
Complete the following sentence. She needed a/an hour to finish just the beginning of a/an very large school project.​
why can't soild particles move freely​
What is a line with five consecutive iambs called?
9. If two sides in one triangle are 9 and 21 , then the third side might be a) 9 b) 11 c) 12 d) 13 Please explain how you got the answer ​
Which is the graph of the linear inequality 2x – 3y < 12? On a coordinate plane, a solid straight line has a positive slope and goes through (0, negative 4)
Which answer shows 0. 00897 written in scientific notation? 0. 897 times 10 Superscript negative 2 8. 97 times 10 Superscript negative 3 8. 97 times 10 Superscr
Carbon is a common in _____ matter too in rocks and soil dissolved in seawater inside the earth' s mantle and the air ,as_________
the measure of angle sqr is 65 the measure of angle pqs is x what is the vaule of x