kagemeichannel kagemeichannel
  • 10-11-2018
  • Mathematics
contestada

at Keller's bike rentals, it costs $10 to rent a bike for 3 hours. How many dollars does it cost per hour of bike use?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-11-2018
Divide the cost by the amount of time. Then you'll get your answer.

$10/3 hours = $3.33 per hour

hope this helps!
Answer Link
AmandaAldama
AmandaAldama AmandaAldama
  • 10-11-2018

$10 / 3 =  $3.33

$3.33 per hour

Answer Link

Otras preguntas

What causes climate change?
What is the additive inverse of 4x
I need an example of Alliteration in A Tale of Two Cities asap please
Describe an example of a fossil that consists of an entire organism
how many different (non-conguerent) triangles  have integer side lengths and perimeter 2014
There are 15 black mice in a cage. The ratio of all mice to black mice is 5:1. How many mice are in a cage?
What is the additive inverse of 4x
there are 63 couples lined up for an egg tossing contest.Each couple will get one egg.There are 12 eggs in a dozen,and eggs come in one dozen cartons.How many c
How does Sac Fungi move?
if y=6x and x=1.5 find y