leah2582
leah2582 leah2582
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries cost $3. How many packages can u buy for $9?

Respuesta :

ronnica14
ronnica14 ronnica14
  • 13-10-2018
you can buy 3 packages for $9 bc 3×3=9
Answer Link

Otras preguntas

Add these polynomials and simplify. Enter your response in standard form. (x4 − 9x + 5x7) + (5x − 10 + 3x4 − 2x2)
What value of x is in the solution set of 3(x – 4) ≥ 5x + 2?
True or false mental disorders may be caused by a chemical imbalance, a change in brain structure, or genetics
An important factor that brought changes to the hunter-gatherer way of life was that
What syndrome developes as the HIV virus infects and destroys the T cells of the immune system? a. influenza c. AIDS b. mad cow disease d. none of the above
Why is it essential that traits be inherited for evolution to occur?
Using the expected format, of putting key information where the reader can’t find it, is an example of? A)professional etiquette B) standardized font C)styl
Find an equation of the line perpendicular to the graph of 14x - 7=4 that passes through the point at (2,9)
For what purpose were oldowan tools most likely used
a waist to hip ratio or smaller is considered healthy for all individuals