jorgediazcx jorgediazcx
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 quarts of ice cream cost $13.16 find the cost of 7 quarts of ice cream

Respuesta :

jennyc19p3p80u
jennyc19p3p80u jennyc19p3p80u
  • 12-10-2018

I divide 4 into 13.16 which is 3.29 so then u multiply 3.29 times 7 which is 23.03

So 23.03 is ur answer
Answer Link

Otras preguntas

Which is a correct set of values of m for one of the subshells of n = 2? –1, 0, 1 –1, –2, 0, 1, 2 –1, –2, –3, 0, 1, 2, 3 –1, –2, –3, –4, 0, 1, 2, 3, 4
Which of the following is the main goal of fitness evaluations?
A fossil of a fern and other large-leafed plants were found in an area of Alaska. What does this suggest about this area in Alaska?
When was the first computer invented?
Which of the following statements does not accurately describe stem cells? A. Adult stem cells are multipotent and can differentiate into many types of cells.
The chemical symbol for sulfuric acid is H2SO4. How many atoms are contained in each molecule of sulfuric acid?
What number multiply to get 14 but add/subtract to get 4?
Two decimal numbers add together to equal 1 what is the number
A 12-oz. bottle of shampoo last Enrique 16 weeks.How long would you expect an 18-oz. bottle of the same brand to last him?
The price of an item has dropped to $102 today. Yesterday it was $120. Find the percentage decrease.