jweber121713 jweber121713
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.89/pound. How much will 25 pounds cost?

Respuesta :

jamescrighton jamescrighton
  • 11-10-2018

$22.25 will be your answer for this one

Answer Link
torresalysabeth
torresalysabeth torresalysabeth
  • 11-10-2018

Answer:

Your answer will be 22.25 because 0.89 times 25 equals that

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

how do you simplify the ratio 28:7
In WWI, the region along the German-Russian Border where Russians and Serbs battled Germans, Austrians, and Turks. A. Fourteen Points B. Western Front C. Easter
What is 10.35 as a fraction?
Draw Y=3x-2 on a grid
Evaluate the expression 15 - n when n = 9
progress used to determine the priority of treatment for patients according to the severity of a patients condition and likelihood of benefit from the treatment
person who studies the origin development organizations and functions of human society is known primarily as a(n)
Draw Y=3x-2 on a grid
Use the rule to write the first five terms of the pattern. rule: add 10, subtract 5 first term:11
In Mr. Diaz’s class, 20% of the students received a grade of “A” on their report cards. There are 25 students in Mr. Diaz’s class. How many students received a