wanda52 wanda52
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

How do I get this answer? If 3 pieces of candy cost $2.10, how much would four pieces cost?

Respuesta :

brightdoli
brightdoli brightdoli
  • 11-10-2018
first I divided then multiplied. hope i helped
Ver imagen brightdoli
Answer Link

Otras preguntas

K. What is the length of line segment KJ? O 23 units 6 O 3/2 units M 3 J 033 units O 3V5 units
A game of chance conicae of Spiningarrow which come to restpainting at one of the numbers,14, 5, 6, 7, 8 & these are equallylikely outcomes​
What is a weakened or dead version of an infectious agent that is injected into the body? * PLEASE HURRY
The table shows locations on a map. Place Location park (–2, 2) farmers market (–2, –3) post office (2, 2) bus stop (6, –3) Which places on the map are 4 units
Laertes returns to Denmark to confront Claudius about his father’s death. This is part of the plot’s rising action. climax. falling action. resolution.
The midpoint of AB is M(-4,2). If the coordinates of A are (-6,5), what are the coordinates of B?
Which situation can be represented by the expression 3 + (-7) plus, left parenthesis, minus, 7, right parenthesis.
Explain the differences between Drama as a methodology and Drama as a Subject
FITNESS A fitness center has set a goal to have 500 members. The fitness center already has 150 members and adds an average of 25 members per month. The functio
someone help please i cant figure this out