csbucs64 csbucs64
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

If the ribbon cost .10 per foot, what is the total cost of the ribbon in dollar?

Respuesta :

rwfire34
rwfire34 rwfire34
  • 11-10-2018

You can get 10 ft of ribbon for one dollar. What you need to do is divide 1 with .10 and you get 10 ft.

Answer Link
rilayyyyy
rilayyyyy rilayyyyy
  • 11-10-2018

It seems like you may be missing some information, but:

[tex]Cost = .10x\\[/tex]

Where x is the number of feet.

Answer Link

Otras preguntas

A blueberry muffin recipe calls for 3/4 cup of sugar. How many cups of sugar would be needed to make the muffin recipe 3 times?
I need someone to answer these.
Select the correct answer from the drop-down menu. V The temperature was 110°F on the hottest day of the it only reached 99°F. Next A. season, the next day B. s
13. 3 men or 4 women can earn 180 in a day, how much will 8 men and 12 women earn in aday?​
Please help! I’ll mark you brainlist Question: a relation is not a function when A: an output is paired with input of zero B: an input is paired with more tha
Don’t understand need explanation and answer will give brain list
What did the Napoleonic Code standardize?
I need help with 6 and 7 please.
What is bias in relation to records of dress? a. Natural distortion occurring in written descriptions as a result of personal perspectives and purpose b. Our ow
which graph best represents f(x) - 2(5)*?