torianngreen8196 torianngreen8196
  • 10-10-2018
  • Mathematics
contestada

Gina bought 2.3 pounds of red apples and 2.42 pounds of green apples. They were on sale for $0.75 a pound. How much did the apples cost together?

Respuesta :

a21fonti
a21fonti a21fonti
  • 10-10-2018
4. 72•0.75= $3.54 is the correct answer
Answer Link

Otras preguntas

It’s question #2 and the circle map is fav vegetable
What is the purpose of the New Window command?It opens a new blank worksheet.It opens one of the current worksheets into a new window.It opens a blank workbook.
Mange au restaurant avec toi?
Which statement best describes an ethical guideline of the APA relating to psychological research studies? A. Researchers should inform participants about the d
. Detailed information about the possibilities and ways of adjusting cookies settings are available in the specify conditions of storing and accessing cookies i
According to the declaration of independence when a government takes with peoples right to life liberty and the pursuit of happiness what are the people out to
You were provided with an article in the Chapter 6 materials that told the story about Rita Crundwell, the former Comptroller of Dixon, Illinois. Rita stole $54
If ab = 11, what is a^2b^2
what is a sharecropper
community pool is adding a walkway around the perimeter of the pool. the walkway will have the same width on each side of the pool. the pool measures 22 meters