mclendenen8724 mclendenen8724
  • 12-09-2018
  • Mathematics
contestada

If 843 units cost 16,421.40 to produce how much does each unit cost to produce to the nearest cent

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 12-09-2018
The answer to the question
Ver imagen meredith48034
Answer Link

Otras preguntas

For the following equation: 4NH3(g) + 7O2(g) ® 4NO2(g) + 6H2O(g), how many moles of ammonia (NH3) will be required to produce 10.0 mol of water? a.) 4.00 mol b.
The sum of 2 consecutive numbers is 37. Find the numbers. If x represents the smaller integer, then the larger integer is x + 1 x + 2 2x + 1
what is the area of a circle with a circumfrerenc of 18.84 unites
A cheetah ran 196 meters in 8 seconds.choose each statement that is true.
Based on what you know about structure and sequence in this short story, why do you think the main character says, "This is why I keep writing war stories"? O H
which geographical landform does a third of China's population live near? A)Gobi Desert B)Himalayan Mountains C)Ganges River D)Yangtze River
HURRY WHAT IS THIS ANSWER I NEED IT ASAP
Decide whether the sentence is grammatically CORRECT or INCORRECT as written. Juan está corriendo en la calle. correct incorrect
Stephanie runs 8 feet per second. Frank runs 289 feet in 30 seconds. Frank runs 289 feet in 30 seconds. Noah runs 1 mile in 491 seconds. Noah runs 1 mile in 491
how is the product related to the first factor? 3/7 x 8/9