smart4926 smart4926
  • 10-09-2018
  • Mathematics
contestada

the junior class is still in granola bars to raise money they purchase 1250 granola bars and pay a delivery fee of $25 total cost including the delivery free was 800 what was the cost of each granola bar

Respuesta :

dalaney18oypwot
dalaney18oypwot dalaney18oypwot
  • 10-09-2018

$0.62

you have 800$. subtract the 25$ fee. divide by 1250.

Answer Link

Otras preguntas

What is one disadvantage of using nuclear fission to produce electricity? A. It is difficult to store and dispose of radioactive wastes. B. It produces only a s
ANSWER QUICKLY PLEASE AND THANK YOU!!!
The Answer to This Question
SOMEONE HELP ME PLEASE You invest $500 in an account that earns interest at rate of 8.5% compounded continuously. How much money do you have after 3 years? PLE
Bree sold 2 paintings for $95 each, 5 stone sculptures for $64 each, and 1 mini-bronze sculpture for $150 in the month of April. Bree doubled her sales in May.
The area of a circle is 810 m2. What is the circumference, in meters? Express your answer in terms of 7.
What’s the answer for this
2+3 For what value of a does 9 - 27 ? 11 3
PLz solve quick i need help asap. : )
Need help please!!!!!!!!!!!!