bafetikeleabetswe bafetikeleabetswe
  • 12-03-2024
  • Mathematics
contestada

9 A store sells Tastic rice in two different bags: 10 kg bag which costs R76,99 .2 kg bag which costs R16,99 Which of these two bags offer better value for money? Show ALL your calculations to justify the answer. ​

Respuesta :

Otras preguntas

Below are the simplified current and projected financial statements for Decker Enterprises. All of Decker's assets are operating assets. All of Decker's current
Write out the equation and check it 6x=5x+22 Thank you Will mark brainlest for best answer
what was the name of the us war between the north and south
can someone solve for me pls!!!!!
What is 2(x - 9) = 10?
Find an equivalent ratio in simplest terms: 56:18
what does an antagonist do in a story
Describe yourself based on food
pllssss help !!! Which table of values will generate this graph? On a coordinate plane, points are at (negative 3, negative 2), (negative 1, 0), and (1, 2). A 2
Which best explains why most English citizens began migrating to North America in the 1600s? A.They were fleeing from a depression that caused starvation. B.The