kreesey09 kreesey09
  • 12-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 12-ounce can of clam chowder costs $1.32. A 32-ounce can of clam chowder costs $3.20. Which has the lower unit price? (per ounce)

Respuesta :

Otras preguntas

fill in the blanks with appropriate reflexive or M30 pronounce mation which is reflexive and which is emphatic . The principal read out the notice for the tuiti
Compare the outcome of mitosis vs. meiosis.
Why are there many separate ecosystems in a rain forest? A. There are three different seasons in a rain forest . B. Rain forests have very few primary consumers
Why is the cathode ray oscilloscope evacuated?
You've learned about some of the benefits of a warm-up. How might rushing into a sport like basketball without a warm-up affect you negatively? Explain.
Jill has been brought into the hospital. She does not speak and remains standing in an awkward stance for hours. When the doctor moved her arm above her head, s
Why doesn’t the United States intend to ‘abandon’ Cuba?
What is the answer with explaining
what is 14.5% of 153​
Expand & simplify: (x - 3)(x-4)