anamikausman434 anamikausman434
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 3-foot roll of red ribbon costs $1.17. What is the unit price? (per foot)

Respuesta :

Otras preguntas

a football player gained 2 yards on one play. on the next play, he gained 5 feet. was his gain greater on the play or the second play? explain.
A colony of ants carried away 24 of your muffins.That was 4/5 of all of them.With how many did you start?
Humans get which of the following kinds of products from plants? a. medicines b. dyes c. rubber d. all of the above
How do I identify the lines of symmetry in a conic section?
Why is DNA frequently found associated with protein inside cells
Which era did Mark Twain refer to as a time of ''ridiculous excess''?1. the Gilded Age 2. Wild War3. Cilvil War4. Roaring Twenties
what is the next number 10,12,22,34,56,90...
a 4 sided shape has interior angle of 71°,200°,77° whats is the last side???
Why does an insulator has a high resistance
How did the majority of Supreme Court justices in the case of Plessy v. Ferguson interpret the 14th Amendment?         A.