msanchez5130 msanchez5130
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

wich rate gives the lowest unit rate, $4.89 per kilogram or $4.89 per pound

Respuesta :

Otras preguntas

What is the slope of a trend line that passes through the points (1,3) and (10,25)
(a) How fast must a 3000-kg elephant move to have the same kinetic energy as a 65.0-kg sprinter running at 10.0 m/ s?
CAN SOMEONE HELP ME FIND THE AREA OF THIS TRIANGLE
What is twenty six times thirty seven
A pencil sharpener contains which simple machine Block and tackle Lever Wheel and axle Pulley
El día de Navidad (a)_______(ser) muy especial para mí. Mi madre (b)_______(levantarse) muy temprano para hacer los preparativos de la comida. Normalmente, unas
how do i know if a function is increasing​
a car travels at an average speed of 52 miles per hour how many miles does it travel in 3 hours and 15 minutes​
A decorator wants to line the bottom of 3 drawers with paper. If the bottom of each drawer measures 36 inches by 20 inches, how many square inches of paper are
A compact minivan costs $16,000 with a residual value of $1,000. It has an estimated useful life of five years. If the minivan was bought on July 3, what would