cassieundercover13 cassieundercover13
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 4-quart jug of vegetable oil costs $8.96. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

All of the following are goals of psychology except __________. A. predicting B. describing C. curing D. controlling
Xolani receives a monthly salary of R9 000. He uses half of his money to pay for his home loan and municipal costs, R1200 for food and R300 for transport to his
PLEASE HELP MEHHH!!!
Insurers use a process of selecting and classifying insurance applicants to prevent individuals who have a higher-than-average probability of loss from obtainin
How does the author mainly show that Harriet is able to continue using what her father taught her when she became a nurse? 1. Harriet is able to move quietly fr
dont understand this pls help True or false? The point (-9, 7) is a reflection of (9, 7) over the y-axis (will give brainleist)
If you want to clear an operating system's temporary files for storage, performance, or privacy reasons, you should run a disk _________ utility.
What is located at the center of the Acropolis? Why was it built?
The oldest method of obtaining food was through:
Translate the sentence into an equationTwice the difference of a number and 2 equals 8