28fostek 28fostek
  • 12-12-2022
  • Mathematics
contestada

How do you find a unit rate? For example, $1.40 for 4 apples. Please help.

Respuesta :

Otras preguntas

3) At a school several teachers were holding a contest to see which class could earn the most trivia points. Mrs. Clawson's class scored 94 points. Mr. Grant's
what behaviors would you expect the catfish to exhibit at 7 degrees c ?
Sara gave 1/4 of her money to each of her 3 sisters. What fraction of her money did she give away?
What does biodiversity prevent?
Simplify as far as possible. 7 √ 5 − 3 √ 5
Solve 5/(r-9)=8/(r+5)
A person would like for half of their calories to come from carbohydrates. As a result, how many grams of carbohydrates would they need to eat if they consume a
Which of the following expressions are equivalent to x + y + z? Choose all answers that apply: A: z + y + x B: x + z - y C: None of the above
what is 12,345 mm into km with work?
According to the information provided in these visuals, how did the decline of Latin America's native population affect the population of Africa? Please help