20140752 20140752
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

3-quart carton of milk costs $4.92. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Which magazine can help the public to determine the best technology to buy? A. Google News B. Newsweek C. Consumer Reports D. Time
the most deserts receive an average less than 50 inches of rain less than 10 inches of rain or less than 1 inch of rain each year?
is it two Snake's hole or two snakes' hole
Points C and D lie on graph of the equation y = 1.3x. What are the y-coordinates for each point?
The original price of a DVD is $11. The sale price is 30 percent off the original price. What is the sale price of the DVD?
How is ozone formed?
which of the following is one reason why the demand for slaves increase in the southern colonies?
the unit rate for 346 miles on22 gallons
who ruled many of the caribbean islands until recently
What is the quotient of the following? 22.578 ÷ 2.13 A. 0.0943 B. 0.106 C. 20.448 D. 10.6 User: What is the product of 659 and 95? A. 62,505 B. 754 C. 6