t4t7ck8wns t4t7ck8wns
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Gallo buys a 64-ounce of peanut butter for $6.33. What is the cost per ounce

Respuesta :

Otras preguntas

What is the correct order needed for a solar eclipse to happen? A) sun, earth, moon B) sun moon earth C) moon sun earth D) moon earth sun
How do I calculate this distributive property equation: 6(5+8) = ? (Please explain, too)
How were most of the political boundaries of Africa created? Africans went to the polls to democratically vote for their preferred boundaries. African leaders w
How do I calculate this distributive property equation: 6(5+8) = ? (Please explain, too)
The denominator of a fraction is four more than the numerator. If both numerator and denominator are increased by eight, the simplified result is 5/6. Find the
Why is it important to know how fast a roller coaster travels at certain points on the track?
Which sentence best describes Richard Nixon's early campaigns for office? A. He tirelessly travele
Which shows all the names that apply to the figure? A. parallelogram and rectangle B. parallelogram, rhombus, and rectangle C. parallelogram, rectangle, an
the force between a planet and a spacecraft is 1 million newtons. whst will the force be iv the spacecraft moves to halfg its original distance from thr planet
two sides of a right triangle have lengths of 56 centimeters and 65 centimeters. the third side is not the hypotenuse. how long is the third side?