rickyview2825 rickyview2825
  • 10-10-2022
  • Mathematics
contestada

Alice, raul, and jane are baking cookies together, alice brought 2.5 cups of flour, raul brought 1 1/4 cups of flour and jane brought 3/4 cups of flour. how many cups of flour they have all together? show all work.

Respuesta :

Otras preguntas

Help me out thank u !!!!!
(y+1)2_ (x + 2)2 > 1? Which point justifies the shaded area by satisfying (+2)2 .. 24 (12, 6) O (-2, 6) O (8,-6) O (-1, -2) N
10. April can buy a package of 10 folders for $1.20 or a package of 8 folders for $1.12. What is the unit price, per folder, in each package?
HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP
Helpppppppp plsssss -Thank youuuu
The movement of air caused by unequal heating​
A dog trainer gives a dog a treat every third time the dog sits after the trainer says "sit." What BEST describes the schedule of reinforcement under which the
i need help I'm confused on what to do​
Find the slope from the table below. ​
Which of the following variables has a negative relationship with the level of economic development of a country?A. Percent of labor force in tertiary sector of