nickdadon nickdadon
  • 10-10-2022
  • Mathematics
contestada

Hot dogs cost h dollars each and pretzels cost p dollars
each. How much would it cost, in dollars, to buy h + 1
hot dogs and p- 1 pretzels?

Respuesta :

Otras preguntas

what kind of mathematical tools do biologists and geologists usually use ?
translate he cannot find his ticket into Spanish
How can you use a number line to find the sum of -4 and 6?? Help plzz
During a seven-day period, the level of an irrigation pond receded 28 centimeters. Write a division expression to represent the change.
What are electric motors?
How much ATP could be obtained from the complete oxidation of one molecule of glucose?
Mrs. Rios bought 8 packages of pencils for $2.79 each. Write an equation that shows how to find the total amount of money she spent.
What effect assembly line and monopoly have on the price of goods
Jika log2= 0,3010 log3= 0,4771 maka log (3√2x√3) =
what inergers that are greater than zero