tylerjsmith45 tylerjsmith45
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada


A silversmith combined pure silver that cost $34.48 per ounce with 51 oz of a silver alloy that cost $25.35 per ounce. How many ounces of pure silver were used to make an alloy of silver costing
$28.87.per.ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

Why is one side of the moon called "the dark side of the moon ? OA. The amount of time it takes to rotate around its axis is the same amount of time it takes to
Another function I hate these things :C can someone help!
How did the Eastern Woodland Natives use natural resources?
1 A truck covers a distance of 580km in 7 hours - Calculatethe velocity in km/hr​
What does an elements location tell us about the forces within an atom?
Jack's family left home at 9:00 AM and drove to the amusement park at 60 mph. They spent 7 hours at the park and then drove back home. On the way home, traffic
How many solutions does the following equation have? 13x - 8 + 7x – 2 = 11+ 6x -- 14x – 5
What is the domain of this exponential function? Show work please I have no clue how to do this.
what is an example of alliteration in the poem Annabell Lee?
I need help with this problem ASAP