cahliltheguy123 cahliltheguy123
  • 10-09-2022
  • Mathematics
contestada

The red and the blue triangles drawn on the line are similar. What equation can be used to show that the slope of the line is the same between any two points? On a coordinate plane, a line has rise 2 run 2, and rise 1 run 1.

Respuesta :

Otras preguntas

a bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
I need help to make a slogan for palladium on the periodic table
How were Korea and Southeast Asia hurt and helped by their nearness to china?
A bag of sugar has a mass of 2 kg. Write an expression in terms of n for the total mass in kilograms of n bags of sugar, thanks!! :):):):):):):):):):):):):):):)
8b with explanation please
The buffet restaurant charges $3.25 for the first pound of chicken salad and $2.85 for each pound thereafter. If y represents the total cost and x represents th
What impact can humans have on an ecosystem?
During the cold war, the policy that discouraged attack by threatening nuclear war was what?
If x is a negative number, which of the following could equal the absolute value of x? Select all that apply. A. -2 B. 2 C. 4 D. 6
Why were many Indians unhappy with Oklahoma becoming a state?